Nowi domownicy w zakładzie

W czwartek 1 sierpnia 2019 roku przybyły do naszego zakładu dwa owczarki niemieckie: 10-letnia Diana i półtoraroczny Szarik. Czekał na nich nowo zbudowany kojec i otwarte serca wychowanków. Po długiej podróży zmęczona Diana poszła spać a Szarik zwiedził całą placówkę i przywitał się z wychowankami. Pieski znalazły u nas nowy dom. 

 

 

 

 

 

        Pierwszy spacer

 

 

 

Czytaj dalej

1 sierpnia 1944 r. - Powstanie Warszawskie - Pamiętamy !

 

         

Czytaj dalej

Aktywizacja zawodowa wychowanków

Dnia 3 czerwca 2019 r. w naszej placówce odbyło się spotkanie dla uczniów kształcących się w szkole podstawowej oraz branżowej szkole I stopnia z doradcą zawodowym na temat:

 

- rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy,

- aktywizacji zawodowej,

- pośrednictwa pracy,

- poradnictwa zawodowego. 

W  zajęciach prowadzonych przez doradcę zawodowego z Urzędu Pracy w Pabianicach uczestniczyło 12 wychowanków. Spotkanie z doradcą zawodowym miało na celu pomoc naszym wychowankom w wyborze ich dalszej drogi kształcenia, jak również odnalezienia się na rynku pracy po opuszczeniu naszej placówki. Zaznajomiło nieletnich z nowymi sposobami kontaktowania się z pracodawcą, sposobami poszukiwania pracy oraz ofertą pomocy ze strony Urzędu Pracy. Nieletni uzyskali wiedzę na temat różnych form zatrudnienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz  możliwości otrzymania na ten cel wsparcia finansowego. Wyjaśniono wiele wątpliwości w trakcie odpowiedzi na zadawane pytania. Podopieczni otrzymali również  materiały  informacyjne w formie ulotek i poradników. 

Czytaj dalej

Sport to zdrowie

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej placówce tzw. Dzień Sportu. Impreza, w której wychowankowie mogli rywalizować między sobą w zawodach sportowych. Przygotowano szereg konkurencji min.: rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, bieg sprawnościowy, wyciskanie sztangi na ławce poziomej, trójbój siłowy i przeciąganie liny.
Po podsumowaniu wszystkich wyników, zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali uhonorowani medalami i atrakcyjnymi nagrodami. Wychowankowie bardzo chętnie brali udział w zawodach sportowych. Rywalizacja była zacięta, ale przebiegała zgodnie z duchem fair play, dostarczyła również uczestnikom sporą dawkę sportowej adrenaliny. Ponad trzygodzinne zmagania sportowe zakończono wspólnym posiłkiem, upieczonymi na grillu kiełbaskami.

  

          

 

                                                                                                                                                                                                                                               

Czytaj dalej

Konkurs Papieski

Dnia 13 maja 2019 r. czterech naszych wychowanków wzięło udział w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego do którego zaprosił nas dyrektor Schroniska dla Nieletnich i Zakładu Poprawczego w Warszawie Falenicy. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”. Nasi podopieczni Daniel, Kamil i Mieszko przystąpili do testu wiedzy o życiu Karola Wojtyły/Jana Pawła II jako poety, duszpasterza dzieci i młodzieży oraz jego nauki i działalności na rzecz młodych. Kacper natomiast przedstawił swoją pracę wykonaną w warsztatach szkolnych.

W kategorii wiedzy o Janie Pawle II, zwyciężył nasz wychowanek Daniel,  a w kategorii plastyczno/rzeźbiarsko/malarskiej, Kacper zajął zaszczytne II miejsce. Każdy z podopiecznych otrzymał dyplom za udział w konkursie. Serdecznie Gratulujemy.

Czytaj dalej
Jesteś na stronie: 1